Firmade kataloog

15 Eesti traalerfirmat sai Nord Streamilt hüvitist print

15 Eesti traalerfirmat sai Nord Streamilt hüvitist  image

Praeguseks on firmad juba Nord Streamiga kompensatsiooni osas kokku leppinud ja ka summad kätte saanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on tunne, et peaksime kaluritele hüvitama ebamugavused, mida põhjustavad nii gaasitoru ehitus kui ka vajadus muuta püügitehnikat pärast torujuhtme valmimist," ütles Nord Streami Balti riikide nõunik Romans Baumanis.

Kõige enam mõjutab torujuhe püüki kalarikastes vetes, näiteks Bornholmi saare lähedal, kus tegutsevad pea kõigi Läänemeremaade kalandusfirmad.

Eesti kalurite liidu juhatuse esimehe Mart Undrese hinnangul suhtuvad kalamehed gaasijuhtme rajamisse pragmaatiliselt ja Eesti kalurite tööd ehitus eriti ei mõjuta. "Kuna ta Eesti vetest läbi ei lähe ja ka Läänemere keskosast läheb Eesti püügipiirkonnast pigem kaugemalt, siis julgen väita, et ta väga kalurite tegevust ei häiri," lausus Undres.

Hüvitiste arvutamisel on aluseks võetud varasemad püügiandmed. Eesti ettevõtted on saanud ühekordset kompensatsiooni sõltuvalt nende püügipaikadest ja laevade arvust.

"Lepingu mõte on ühekordne hüvitis, et selle küsimusega hiljem tegelema ei peaks. Kui olukord peaks muutuma ja tekib alus kohtuasjaks, siis tegeleme küsimusega nii nagu kohane," märkis Baumanis.

Hüvitiste suurust ei soostunud torujuhtme rajaja avaldama. Samas kinnitas Nord Streami esindaja, et Eesti kalureid koheldi sarnaselt teiste riikide ettevõtetega.

Allikas: uudised.err.ee/index.php

Brändid

Lisa kuulutus Töö Äripakkumised